MARBLE İZMİR Fuarı sergilenen ürün çeşitliliği sayesinde her yıl dünyanın farklı ülkelerinden farklı arayışlardaki satın alma yetkililerini İzmir’de ağırlıyor. Mermerden granite, blok taştan işlenmiş doğal taşa, doğal taş işleme makinelerinden sarf malzemeye kadar, doğal taşa ait her şeyi bünyesinde barındıran MARBLE İZMİR Fuarı, düzenlenen Alım Heyeti programı ile müşteri ve tedarikçiyi bir araya getiriyor. Alım Heyeti programına kayıt yaptırarak B2B görüşmelere katılabilir, aradığınız ürüne kolayca ulaşabilir ve yeni iş bağlantıları kurabilirsiniz. 
 
Alım Heyeti programına katılmanın faydaları;
Aradığınız ürünü ya da iş bağlantısını kolayca bulabilirsiniz,
Konaklama imkanlarından ücretsiz yararlanabilirsiniz,
Giriş kartınızı ücretsiz alabilirsiniz,
Fuar sonrası teknik gezilere katılabilirsiniz
 
Alım Heyeti programının uygulama süreci nasıl işler?
Alım Heyeti programına katılmaya uygun nitelikteki kişiler ön kayıt yaptırdıktan sonra programa kabul mailini bekler. Programa kabul edilen ziyaretçiler gerekli belgeleri toplayarak İZFAŞ’a mail olarak iletirler. Belgeleri eksiksiz gönderen kişiler Hosted Buyer olarak adlandırılır. Konaklama işlemlerinin tamamlanması için Hosted Buyer olan kişilerden uçak biletlerinin kopyası talep edilir ve 4 geceyi aşmayan konaklamalar uçak biletine uygun olarak İZFAŞ tarafından karşılanır. Uçak biletini göndermeyen ziyaretçiler için konaklama sağlanmaz. Ziyaretçilerin İzmir Adnan Menderes Havalimanına vardıktan sonraki tüm transfer işlemleri İZFAŞ tarafından yapılır. Fuar süresince B2B görüşme saatlerinde B2B Toplantı alanında bulunan ve teknik gezilere katılan kişiler programı tamamlayarak ülkelerine dönerler.
 
Kimler Başvurabilir?
Alım Heyeti programına mimarlar, müteahhitler, inşaat firmalarının satın alma yetkilileri, doğal taşı işleyen firmaların satın alma yetkilileri, işlenmiş ve blok taş ticareti yapan firmaların yetkilileri başvurabilir.
 
Başvuru nereye ve nasıl yapılır?
Alım Heyeti programı ön kayıtları Marble İzmir Fuarı web sitesi üzerindeki Hosted Buyer Kayıt alanındaki formu eksiksiz doldurarak yapılır. Başvuru alındıktan sonra kayıtlar İZFAŞ tarafından incelenir ve programa kabul edilen kişiler bilgilendirilir. Sadece ön kayıt yaptırmak alım heyeti programına kabul edildiğiniz anlamına gelmemektedir.
 
Alım Heyeti Programına kabul edilen firmalardan istenilen belgeler nelerdir?
Alım Heyeti programı, İZFAŞ ve İhracatçı Birlikleri tarafından yürütülmekte olup, Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenmektedir. Bu kapsamda Ticaret Bakanlığı programa kabul edilen her bir firma için;
 
Firmanın doğal taş sektöründe faaliyet gösterdiğini gösteren resmi bir belgeyi,
Firma adına programa katılan temsilcinin firma ile bağını gösteren belgeyi,
Alım Heyeti programına katılacak kişinin pasaportunu talep etmektedir.
 
Alım Heyeti Programına kabul edildim ve belgelerimi gönderdim, şimdi ne yapmam gerekiyor?
Alım Heyeti programına kabul işlemleri tamamlanan ziyaretçiler oluşturulacak B2B programındaki saatlere uyarak, fuar alanında kurulacak olan B2B toplantı alanında bulunmak ve belirlenen sayıda B2B görüşmeyi tamamlamak zorundadırlar. Programa katılan ziyaretçilerin B2B görüşme alanında gelmemesi, teknik gezilere katılmaması halinde otel rezervasyonları iptal edilecek ve gelecek yıllarda programa tekrar kabul edilmeyeceklerdir.
 
Her firmadan kaç kişi Alım Heyeti programına katılabilir?
Alım Heyeti programına her firmaya 1 oda verilir. Aynı odayı paylaşmak isteyen firmalardan en fazla 2 temsilci programa kabul edilir. 18 yaşından küçük kişiler programa kabul edilmez, ebeveynleri ile gelmek isteyen çocukların masrafları ebeveynleri tarafından karşılanır.