Doğal taş sektöründe dünyanın en önemli buluşmalarından olan MARBLE İZMİR Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, 17- 20 Nisan 2024 tarihlerinde kapılarını 29. kez tüm dünyaya açıyor. Binlerce doğal taşın ve özel taş makinelerinin sergileneceği, sektörün önemli isimlerinin katılacağı etkinlikleriyle merakla beklenen 29. Marble İzmir Fuarı, Türkiye'nin ve dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen sektör profesyonellerinin fuarizmir'de gerçekleştireceği ticari görüşmelerle İzmir ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak.


Türkiye’deki mermer rezervi, dünyadaki mermer rezervinin %33’ünü oluştururken, ülkemiz mermer çeşitliliğiyle de dikkat çekiyor. Türkiye’de 80’in üzerinde değişik yapıda, 120’nin üzerinde değişik renk ve desende mermer rezervi bulunuyor. Uluslararası piyasada en tanınmış mermer çeşitleri Süpren, Elazığ Vişne, Akşehir Siyah, Manyas Beyaz, Bilecik Bej, Kaplan Postu, Denizli Traverten, Ege Bordo, Milas Leylak, Gemlik Diyabaz, Burdur Bej ve Afyon Şeker gibi mermerler Fuar’da sergileniyor.


Marble İzmir Fuarı’nın düzenlendiği kent olan İzmir, doğal taş ihracatı yapmaya en elverişli şehirlerden biri… Marble İzmir Fuarı; Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının buluşma noktası olan liman kenti İzmir’de, her yıl tüm dünyadan binlerce sektör profesyonelini buluşturuyor.

 

Tarih

:

17 - 20 Nisan 2024

 

Ziyaret Saatleri

:

10.00 - 18.00

 

Fuar Alanı

:

fuarizmir

 

Adres

:

Zafer Mah. 840. Sk. Fuar Alanı No:2 Gaziemir/İzmir

 

Telefon

:

+90 (232) 497 10 00

 

Organizatör

:

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş.