Genç Yaratıcı Fikirler Platformu ve Tasarım Koridoru, 26. Marble İzmir Fuarı kapsamında üçüncü kez hayata geçecek. İZFAŞ, Genç Yaratıcı Fikirler Platformu’nun üçüncüsü, 26. Marble İzmir Fuarı ile eş zamanlı olarak 25 - 28 Ağustos 2021’de fuarizmir’de gerçekleştirmeye hazırlanmaktadır.

Marble İzmir Fuarı 2018 kapsamında ilki gerçekleşen Genç Yaratıcı Fikirler Platformu etkinliğinin geldiği nokta sayesinde, bu yıl daha fazla genç tasarımcıya ulaşmak ve tasarımın etkisine inanan firmalarla ortaklaşıp daha etkili bir tasarım koridoru oluşturma hedefiyle yola çıkıyoruz. Türkiye’nin önde gelen akademisyen, sektör önderi ve sivil toplum örgütlerinden uzmanları Platform Jüriliği göreviyle bir araya getiren Genç Yaratıcı Fikirler Platformu geçen sene en iyi doğaltaş tasarımlarını seçti. Fuar sırasında gerçekleştirilen ödül töreni, genç tasarımcılarla İzmir Büyükşehir Belediyesi ailesini, sektörün önemli temsilcilerini, konusunda uzman konuşmacı ve değerli jüri üyelerimizle bir araya getirmiştir.

Destekçi firmalar ve fuar ziyaretçilerine de açık olan etkinlik, bu yıl da tasarımcı gençlerin heyecanına ortak olacaktır. Sektörde mevcut olan “tasarım” ihtiyacına cevap vermesi umuduyla başladığımız bu proje bu yıl da 18-35 yaş arasındaki genç, başarılı, endüstriyel tasarım, peyzaj ve mimarlık fakültesi öğrencilerini, sektörün önde gelen firmaları ile tasarım başlığında bir araya getirmeyi amaçlıyor. Platform, katılımcısı olacak genç tasarımcılardan “Değişik” temasıyla Türk doğaltaşlarıyla özgün ve üretilebilir ürünler tasarlamalarını ister. Genç tasarımcıları, Marble İzmir Fuarı katılımcısı ve platform destekçisi olan firmalarla buluşturan platform, üretilen tüm projelere “Marble Değişik Tasarım Ödülü” olan özel tasarım plaket verecektir. Bütün ödüller hem destekçi firmalar, hem de tasarımcılara yöneliktir. Aralarından en iyi 3 proje seçilecek ve bu tasarımlar “Marble En Değişik Tasarım Ödülü” ne hak kazanacaktır. “Marble İşbirliği Tasarım Ödülü” olan özel tasarım plaketi ise, firma ve tasarımcının özellikle üretim sürecine yansıyan iyi işbirliklerine ve süreç odaklı başarıları gözetilerek en fazla 2 projeye verilecektir. Platform sonucunda, genç ve yaratıcı fikirler, doğaltaş ve mermere yönelik proje ve tasarımlarını, sektörle işbirliği yaparak Marble İzmir Fuarı sırasında fuarizmir’de sergileme şansı bulacak ve sektör için yaratıcı ve keyifli bir sinerji oluşacaktır.

 

Değişik Tasarım Yarışması Şartnamesi İçin Tıklayınız.

Firma Başvuru Formu İçin Tıklayınız.

Firma Taahhütname Formu İçin Tıklayınız.

Tasarımcı Başvuru Formu İçin Tıklayınız.

Tasarımcı Taahhütname Formu İçin Tıklayınız.

FUAR HAKKINDA

MARBLE - Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı